Zajęcia

pole dance

Pole dance to połączenie gimnastyki,akrobatyki, treningu z obciążeniem własnego ciała i tańca. Podczas uprawiania tego sportu, pracuje całe ciało, wzmacniają się wszystkie mięśnie.  Poprawiamy naszą gibkość i koordynację.

Lekcje pole dance odbywają się na 5 poziomach zaawansowania. Jeśli nigdy nie byleś uczestnikiem takich zajęć wybierz poziom p.0 Total beginner.

Zajęcia odbywają się w 3 kategoriach wiekowych

  • POLE KIDS dla dzieci  8-12
  • POLE TEENS dla młodzieży 13- 16
  • POLE DANCE dorosłych powyżej 16 r..ż

Strój:
Krótkie szorty  i jakiś top (wybierz go wg. Twoich preferencji), to dobry strój na początek. Na rozgrzewkę dobrze wziąć coś cieplejszego, leginsy albo dresik.”Mięsko” (czyt. mięśnie) lubią ciepełko

Czas trwania:
55 minut

Przeciwwskazania:

Ciąża i okres połogu, świeże urazy, skręcenia zwichnięcia, złamania.

aerial hoop

Aerial hoop, powietrzne akrobacje, z użyciem podwieszanego koła.
Lekcje odbywają się na kilku poziomach zaawansowania. Uczymy się na nich zarówno figur z katalogu aerial hoop , jak i układania z nich choreografii. Jeśli nigdy nie byleś na takich zajęciach, zapisz się do grupy p.0 pole total beginner

Aerial hoop odbywa się w 3 grupach wiekowych

  • AERIAL HOOP KiDS – dzieci 7-11 lat
  • AERIAL HOOP TEENS – młodzież 12-16 lat
  • AERIAL HOOP – powyżej 16 r.ż bez ograniczeń

Strój:
Jak najwięcej ciałka zakrytego. Leginsy, koszulka, zakrywająca jak najwięcej, długi rękaw mile widziany. Najlepiej ciemne. Boso lub w skarpetkach. Jeśli masz rękawiczki do treningu, przydadzą się, ale nie są obowiązkowe

Czas trwania:
55 minut

Przeciwwskazania:
Ciąża i okres połogu, świeże urazy, skręcenia zwichnięcia, złamania.

jump

Rytmiczna muzyka, hektolitry potu, uśmiech od ucha do ucha- za to wszystko odpowiedzialna jest ona – królowa trampolina. Każda lekcja jump przynosi super korzyści– usprawnia krążenie, pomaga w pracy układu sercowo-naczyniowego i dotlenia. To dobra forma aktywności dla osób odchudzających się, ponieważ przyspiesza przemianę materii, stymuluje procesy trawienne i przyczynia się do uwalniania toksyn z organizmu, a także wzmacnia mięśnie całego ciała i pomaga w kształtowaniu sylwetki.
Jeden trening to 600 – 100 spalonych kalorii!

Strój:
Wygodny strój sportowy, boso lub w miękkim obuwiu sportowym

Czas trwania:
55 minut

Przeciwwskazania: 

ciąża, choroby układu krążenia, osteoporozy, endoprotezy, świeże urazy, koślawość stóp i kolan, ogólny zły stan zdrowia, waga powyżej 100 kg.

stretching

Marzą Ci się poranki poranki bez bólów pleców a może szpagat? Serdecznie zapraszamy Cię do grupy stretchingowej, gdzie zadbamy o to, aby Twoje ciałko było szczęśliwe, wzmocnione i relaksowane.

Strój:
Długie spodnie, góra dowolna, skarpetki lub bose stopy

Czas trwania:
55 minut

Przeciwwskazania:
naderwania i zerwania mięśni, uszkodzenia więzadeł i ścięgien, destabilizacja bądź urazy stawów, wszelkiego rodzaju dyskopatie i urazy kręgosłupa, skręcenia i złamania

exotic pole

Taneczna forma pole dance, gdzie pracujemy nad płynnością ruchów, gracją, ucząc się zarówno elementów pole dance jak i tanecznych choreografii i floorworku. Podczas lekcji uczymy się tworzyć choreografie, które może być zarówno dynamiczne, jak i sensualne. Lekcje przeznaczone dla dorosłych.

Strój:
ochraniacze na kolana (znajdziesz pod hasłem ochraniacze taneczne, ochraniacze siatkarskie np. Accis gel ), buty typu szklanki, czyli buty na wysokiej platformie i obcasie przeznaczone do tego rodzaju taca (na początku niewymagane). Pozostały strój, zależy od Ciebie, sprawdzą się zarówno leginsy, jak i krótkie spodenki, sportowy to, jak i koszulka.

Czas trwania:
75 minut

Przeciwwskazania:
Ciąża i okres połogu, świeże urazy, skręcenia zwichnięcia, złamania.

joga

Lekcje jogi, usprawnią całe ciało, są doskonałe przy powrotach do aktywności fizycznej. Wolne/ umiarkowane tempo, sprzyja relaksacji i pracy z oddechem. Po zajęciach poczujesz się zaopiekowana sobą oraz nauczysz się technik pracy z ciałem i oddechem.

Strój:
Wygodny, nieograniczający ruchów: leginsy/dresy, koszulka/top, boso

Czas trwania:
55 minut

pole dance - poziomy

Poziom 0 – total beginner
Zajęcia dla osób stawiających pierwsze kroki w Pole Dance.
Jeśli nigdy nie miałaś/eś styczności z rurką i chcesz przekonać się czy sobie poradzisz – to poziom właśnie dla Ciebie.

Szacowany czas trwania poziomu:
ok 3 miesiące

Poziom 1 – początkujący
Zajęcia dla osób, które ukończyły poziom 0 mają opanowane: wspinaczka przodem, krucyfiks, cyrkiel, deska, siedzenie oraz podstawowe obroty na rurce statycznej.

Szacowany czas opanowania poziomu:
ok 3-6 miesięcy

Poziom 2 – początkujący +
Na tym poziomie poznajemy pierwsze podstawowe figury odwrócone takie jak: superman, invert, gemini, scorpio, a także łączymy figury z poziomu 0 i 1 w kombinacje zarówno na rurce statycznej jak i obrotowej. Szlifujemy figury i obroty już poznane.

Szacowany czas opanowania poziomu:
3-6 miesięcy

Poziom 3 – średni
Umiemy już podstawowe figury odwrócone gemini, scorpio, invert. Zajmujemy się figurkami odwróconymi, które wymagają więcej siły, koordynacji i rozciągnięcia. Szlifujemy figury z poziomu 0-2 tworząc kilkuelementowe combosy. Bawimy się już poznanymi figurami by je utrwalić, tworząc różne rurkowe szejpy.

Szacowany czas opanowania poziomu: 
6-12 miesięcy

Poziom 4 – średnio zaawansowany
Na tym poziomie umiemy open v/chopper, butterfly, większość chwytów, czujemy się dobrze i stabilnie w figurach odwróconych z poziomu 3. Na tych zajęciach poznasz shouldermounth, iguanę, hanspringa i wiele innych bardziej skomplikowanych figur i obrotów. To najdłużej trwający poziom, przygotowujący do zaawansowanych akrobacji na rurce. Szlifujemy płynność ruchów, tworzymy spinowe mini choreografie, wieloelementowe combosy. Przeplata się tu cały szereg figur rozciągniętych i siłowych o średniej trudności.

Szacowany czas opanowania poziomu:
nieokreślony

Poziom 5 – zaawansowany
Najwyższy poziom wtajemniczenia pole dance. Uczymy się handspringow na różnych chwytach, dynamicznych przejść i combosów, salt, elementów wymagających dużej siły, rozciągnięcia, koordynacji, ale także opanowania mentalnego.

Szacowany czas opanowania poziomu:
nieskończony

aerial hoop- poziomy

p.0 poziom total beginner
Poznajemy podstawowe chwyty oraz ćwiczenia na kole. Zajęcia skierowane do osób, które nigdy nie miały styczności z tą formą aktywności.
Czas trwania:
3-6 miesięcy

 

p.1 poziom początkujący
Znamy podstawowe figury aerial hoop. Zaczynamy wchodzić do bardziej zaawansowanych figur i coraz wyżej. Wykorzystujemy już całe koło do rozmaitych figur i spinów. Łączymy figury w combosy.
Czas trwania:
6-12 miesięcy

 

p2. poziom średni
Łączymy figury, płynnie przechodząc z jednej w drugą. Combosy stają się coraz bardziej złożone. Poznajemy ciekawe przejścia, a także elementy wymagające siły i rozciągnięcia. Jeden z najdłuższych poziomów, przygotowujący do zaawansowanych technik aerial hoop
Czas trwania:
nieokreślony